Samodzielny Księgowy/ Księgowa Ref. No: 8286

Dla naszego klienta – firmy dostarczającej profesjonalne rozwiązania w zakresie projektowania i produkcji wyposażenia przestrzeni komercyjnych dla dużych międzynarodowych firm, poszukujemy osoby zainteresowanej rozwojem w obszarze księgowości.

Region: Kraków, małopolskie

Wymagania:

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe: preferowane kierunki: rachunkowość, finanse
  • Min. 3 lata doświadczenia na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie w rozliczaniu sprzedaży wewnątrzwspólnotowej i sprzedaży poza UE
  • Praktyczna znajomość przepisów podatkowych i zagadnień księgowych
  • Znajomość zagadnień z zakresu prawa pracy oraz ubezpieczeń społecznych
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel oraz programu Symfonia
  • Komunikatywna znajomość j. angielskiego
  • Samodzielność w działaniu i poczucie odpowiedzialności za powierzony obszar
  • Dokładność, rzetelność i terminowość w wykonywaniu obowiązków
  • Pozytywne nastawienie na współpracę i budowanie relacji w zespole

Obowiązki:

  • Weryfikowanie zatwierdzonych merytorycznie dokumentów księgowych pod względem formalnym i rachunkowym oraz dokonywanie zapisów poszczególnych operacji gospodarczych  w księgach rachunkowych w programie Symfonia
  • Wystawianie faktur sprzedażowych krajowych unijnych i eksportowych, faktur korygujących, not korygujących
  • Zestawianie i sporządzanie wyciągów danych oraz sporządzanie raportów, podsumowań
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych
  • Sporządzanie deklaracji AKC-4 w sprawie podatku akcyzowego
  • Sporządzanie  delegacji krajowych i zagranicznych
  • Prowadzenie dokumentacji kadrowo-płacowej
  • Naliczanie wynagrodzeń i świadczeń związanych z zatrudnieniem

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Możliwości rozwoju w obszarze księgowości oraz kadr i płac